Projektujemy stroje na karnawał

Bawimy się literkami

Oto dowód, że znamy już dużo liter: "Literkowe kolaże" i "Włóczkowe wizytówki"

Święto Kapeluszy

W czwartek 13 III pani rozdała nam kartki, gazety oraz bibułę i powiedziała, żebyśmy wysilili  wyobraźnię i zrobili sobie  różne nakrycia głowy, bo dzisiaj jest Święto Kapeluszy. Wszyscy z zapałem wzięli sie do pracy. Oto efekty. Prawda, że jesteśmy pomysłowi?!

Oczywiście czytanie tego dnia nie ominęło nawet króla Bartka :)

"Śmieciowa" sztuka

W tym tygodniu rozmawiamy o ekologii i pani przyniosła do klasy górę śmieci. Musieliśmy z nich stworzyć jakieś dzieła pracując w grupach. Było bardzo głośno, ale też twórczo, bo wszyscy dzielili się pomysłami. Przekonaliśmy się, że nawet z różnych odpadów mogą powstać ciekawe rzeczy.

Nadeszła upragniona wiosna, a w naszej klasie zakwitły krokusy.

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w naszem życiu. Wykonaliśmy zawieszki, które będą nam przypominały o numerach alarmowych. Oto jak wykonali swoje prace Dawid, Kamila i Julka. Widać, że się bardzo starali.

 

Niektórym z nas udało się również zrobić rowery. Pani na pocieszenie powiedziała, że to była najtrudniejsza praca techniczno - plastyczna.

Idą święta

Nadchodzą święta Wielkanocne więc w szkole przygotowujemy różne dekoracje i ozdoby. Robiliśmy już kubeczki - kury na czekoladowe jajeczka oraz kartki świąteczne, które zostaną przekazane wraz z życzeniami dla ludzi chorych i biednych z naszej parafii.

Plamy

Produkujemy papier czerpany